VSOK Logga

Anmälda

Här finns alla VSOKare som är anmälda till nån tävling listade.

Det kan hända att en och annan tävling med speciell anmälningsprocedur inte finns med.

2019-05-23

DM, ultralång, Västmanland

Pontus Lindgren
Hans Andersson
Andreas Näslund
Per Sundström
Martin Sandqvist
Sixten Slagbrand
Henrik Wickström
Robert Palm
Erik Palm
Ruhdi Karlsson
Pernilla Sahlén
Nova Sahlén
Jan-Olov Bergman
Claes Klarin
Kristoffer Klarin
Elis Wiklund
Tommy Fröjd
Joakim Ahlström
Maja Ahlström
Malena Ahlström
Kristina Lindgren
Ola Torstensson
Elvira Björnberg
Maximilian Olofsson
Lars Olofsson
Klara Åkerman Sjöström
Terje Lund
Jonas Jensen-Tornehed
Eva Palm
David Lindgren
Stefan Törnqvist
Tobias Dahlmark
Josiah Bergroth
Johan Ahlström
Lucas Ahlström
Ida Larsson
Sixten Törnqvist
Carl Byman

 

2019-05-25

DM, sprint, Västmanland

Hanna Thapper
David Thapper
Sixten Slagbrand
Carl Sandqvist
Eva Wadman
Per Wadman
Per Sundström
Isak Wadman
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth
Elis Wiklund
Pär Wiklund
Johan Herbst
Frida Herbst
Lovisa Björnberg
Daniel Björnberg
Elvira Björnberg
Martin Oldaeus
Olle Oldaeus
Gunilla Thapper
Marcus Arnoldsson
Johan Malmström
Irma Malmström
Hans Andersson
Dan Österlund
Markus Österlund
Lars-Erik Rask
Matilda Molund
Pontus Lindgren
Rasmus Viertel
Martin Sandqvist
Malena Ahlström
Maja Ahlström
Henrik Wickström
Maria Ivermark
Filip Ivermark
Freja Ivermark
Tamás Szüts
Erik Palm
Robert Palm
Elin Palm
Anders Millinger
Gun Millinger
Oscar Noring
Rasmus Noring
Rasmus Eliasson
Lina Eliasson
Andreas Näslund
Per Hermann
Hanna Hermann
Alicia Hermann
Jan Noring
Ludvig Juhlin
Klara Juhlin
Karin Andersson
Gustav Juhlin
Martin Juhlin
Leopold Olofsson
Lars Olofsson
Maximilian Olofsson
Per Erik Fogel
Catharina Ekman
Britt Larsson
Disa Svensson
Jennifer Svensson
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Mattias Löfqvist
Selma Löfqvist
Erica Löfqvist
Anders Rooth
Tobias Dahlmark
Fredrik Dahlmark
Hugo Zetterberg
Felix Slagbrand
David Lindgren
Kristina Lindgren
Liz Porteous
Margareta Löfqvist
Bernt Åström
Lennart Öberg
Anna Nygård
Johan Ahlström
Lucas Ahlström
Karin Sandqvist
Mats Thulin
Hanna Thulin
Eva Ode
Alexander Thulin
Fredrik Thapper
Petra Hermann
Inger Gunnarsson
Noa Sjöstrand
Niclas Ahlström
Klara Åkerman Sjöström
Ulf Hamrefors
Emilia Brangefält
Ida Larsson
Magnus Larsson
Catarina Larsson
Kalle Åkerman Sjöström
Emma Herbst
Kajsa Hall
Amanda Hall
Anna Hall
Lars Jakobsson
Lena Jakobsson
Sixten Törnqvist
Kuno Österlund
Kristoffer Klarin
Jens Andertoft
Ann-Sofie Andertoft
Noah Andertoft
Smilla Andertoft
Jan-Olov Bergman
Johan Sundén
Anna Zetterberg
Carl Byman
Hugo Frisk

 

2019-05-25

DM, sprintstafett, Västmanland

3 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
5 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:4
6 Lag: Västerås SOK 4 Sträckor:4
7 Lag: Västerås SOK 5 Sträckor:4
8 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
9 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
10 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:4
11 Lag: Västerås SOK 4 Sträckor:4
4 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
12 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
13 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
19 Lag: Västerås SOK 6 Sträckor:4
22 Lag: Västerås SOK 9 Sträckor:4
21 Lag: Västerås SOK 8 Sträckor:4
20 Lag: Västerås SOK 7 Sträckor:4
18 Lag: Västerås SOK 5 Sträckor:4
17 Lag: Västerås SOK 4 Sträckor:4
16 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:4
15 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
14 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
31 Lag: Västerås SOK 7 Sträckor:4
30 Lag: Västerås SOK 6 Sträckor:4
29 Lag: Västerås SOK 5 Sträckor:4
28 Lag: Västerås SOK 4 Sträckor:4
27 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:4
26 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
25 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
24 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
23 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
32 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
33 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
34 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:4
35 Lag: Västerås SOK 8 Sträckor:4
36 Lag: Västerås SOK 9 Sträckor:4
37 Lag: 10 Sträckor:4

 

2019-05-25

JVM-tester, dag 1, medel

Fredrik Hamrefors

 

2019-05-26

DM, sprintstafett, Örebro Län

2 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4

 

2019-05-26

JVM-tester, dag 2, lång

Fredrik Hamrefors

 

2019-05-26

Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro Län

Per Erik Fogel
Elis Wiklund
Pär Wiklund
Jens Andertoft
Ann-Sofie Andertoft
Noah Andertoft
Smilla Andertoft
Tamás Szüts

 

2019-05-28

Stockholm City Cup, #3

Anders Älvegran

 

2019-05-28

VPT-4

Elis Wiklund
Samuel Lindqvist
Lovisa Björnberg
Elvira Björnberg
David Thapper
Hanna Thapper
Ludvig Juhlin
Gustav Juhlin
Sixten Slagbrand
Frida Herbst
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Matilda Molund
Pontus Lindgren
Oscar Noring
Maja Ahlström
Elin Palm
Erik Palm
Alicia Hermann
Hanna Hermann
Alva Skoog
Rasmus Noring
Carl Sandqvist
Hanna Thulin
Alexander Thulin
Hugo Zetterberg
Noa Sjöstrand
Kristina Lindgren
Felix Slagbrand
Irma Malmström
Lucas Ahlström
Ida Larsson
Amanda Hall
Kajsa Hall
Kristoffer Klarin
Tobias Dahlmark
Andreas Näslund
Olle Oldaeus
Gustav Thenander
Theodor Thenander
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Markus Österlund
Noah Andertoft
Fanny Andersson
Filip Andersson
Hugo Frisk
Rasmus Viertel
Emilia Brangefält
Jesper Jansson

 

2019-05-31

SM, sprint, individuell

Tamás Szüts
Andreas Näslund
Fredrik Hamrefors

 

2019-06-01

MTBO, Svenska Cupen, #3, sprint

Pernilla Sahlén
Anders Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén

 

2019-06-02

MTBO, Svenska Cupen, #4, medel

Pernilla Sahlén
Anders Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén

 

2019-06-02

Slottssprinten

Per Erik Fogel
Tommy Wåhlin
Kristina Wåhlin
Frida Herbst
Felix Herbst
Johan Herbst

 

2019-06-02

Slottssprinten, 2-mannastafett

1 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:2

 

2019-06-04

VPT 5, final

Frida Herbst
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Elis Wiklund
Matilda Molund
Pontus Lindgren
Oscar Noring
Maja Ahlström
Lovisa Björnberg
Elvira Björnberg
Elin Palm
Erik Palm
Alva Skoog
Rasmus Noring
Hanna Thulin
Alexander Thulin
David Thapper
Hanna Thapper
Gustav Juhlin
Ludvig Juhlin
Felix Slagbrand
Alicia Hermann
Hanna Hermann
Lucas Ahlström
Ida Larsson
Amanda Hall
Kajsa Hall
Gustav Thenander
Theodor Thenander
Olle Oldaeus
Noah Andertoft
Smilla Andertoft
Carl Sandqvist
Rasmus Viertel

 

2019-06-06

SM, ultralång

Klara Åkerman Sjöström

 

2019-06-06

Ösaträffen, dag 1, lång

Ida Larsson
Magnus Larsson
Maja Ahlström
Lars Hall
Anna Hall
Amanda Hall
Kajsa Hall
Pernilla Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Inger Gunnarsson
Eva Wadman
Per Wadman
Kristian Fell
Robin Bergroth
Kajsa Bergroth
Josiah Bergroth
Elias Jeb Bergroth
Johan Herbst
Frida Herbst
Emma Herbst
Felix Herbst
Robert Palm
Elin Palm
Erik Palm
Eva Palm
Annika Davidsson
Mikael Davidsson
Tommy Wåhlin
David Lindgren
Kristina Lindgren

 

2019-06-07

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprint

Eva Wadman
Per Wadman
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Robin Bergroth
Robert Palm
Elin Palm
Erik Palm
Bo Andersson
Gullan Andersson
Hans-Erik Skalberg
Frida Herbst
Tommy Wåhlin
Lars Jakobsson
Lena Jakobsson

 

2019-06-07

Ösaträffen, dag 2, medel

Pernilla Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Inger Gunnarsson
Eva Wadman
Per Wadman
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Robin Bergroth
Kristian Fell
Johan Herbst
Frida Herbst
Robert Palm
Elin Palm
Erik Palm
Eva Palm
Annika Davidsson
Mikael Davidsson
Tommy Wåhlin
David Lindgren
Kristina Lindgren

 

2019-06-08

Kinnekullsprinten

Carl Sandqvist
Alicia Hermann
Hanna Hermann
Elis Wiklund
Johan Malmström
Irma Malmström
Petra Hermann
Rasmus Viertel
Filip Ivermark
Freja Ivermark
Mats Thulin
Eva Ode
Alexander Thulin
Vilma Thulin
Hanna Thulin
Martin Juhlin
Gustav Juhlin
Ludvig Juhlin
Martin Oldaeus
Olle Oldaeus
Klara Oldaeus

 

2019-06-08

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång

Pernilla Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Inger Gunnarsson
Eva Wadman
Per Wadman
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Robin Bergroth
Kristian Fell
Johan Herbst
Frida Herbst
Hans Andersson
Robert Palm
Elin Palm
Erik Palm
Eva Palm
Annika Davidsson
Mikael Davidsson
Hans-Erik Skalberg
Tommy Wåhlin
Lars Jakobsson
Lena Jakobsson
David Lindgren
Kristina Lindgren

 

2019-06-09

Sommarlandssprinten

Carl Sandqvist
Elis Wiklund
David Thapper
Hanna Thapper
Gunilla Thapper
Fredrik Thapper
Irma Malmström
Rasmus Viertel
Oscar Noring
Rasmus Noring
Anna Noring
Freja Ivermark
Filip Ivermark
Jan Noring
Hanna Hermann
Petra Hermann
Alicia Hermann
Johan Malmström
Alexander Thulin
Eva Ode
Hanna Thulin
Mats Thulin
Martin Juhlin
Gustav Juhlin
Ludvig Juhlin
Martin Oldaeus
Olle Oldaeus
Klara Oldaeus

 

2019-06-09

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medel

Pernilla Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Inger Gunnarsson
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth
Robin Bergroth
Kristian Fell
Johan Herbst
Frida Herbst
Hans Andersson
Eva Palm
Elin Palm
Erik Palm
Robert Palm
Bo Andersson
Gullan Andersson
Annika Davidsson
Mikael Davidsson
Hans-Erik Skalberg
Tommy Wåhlin
Lars Jakobsson
Lena Jakobsson
David Lindgren
Kristina Lindgren

 

2019-06-23

Idrefjällveckan Fjäll-O

Bo Andersson
Gullan Andersson

 

2019-06-24

Idrefjällsprinten

Bo Andersson

 

2019-06-28

3+3 i Sälen

Sixten Slagbrand
Anders Sahlén
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Per Sundström
Stefan Törnqvist

 

2019-07-06

Morokulien 2-dagars

Per Sundström
Lill Nallgård

 

2019-08-03

Obygdshelgen, dag 1

Sofi Thorsell
Rickard Svensson