VSOK Logga

Anmälda

Här finns alla VSOKare som är anmälda till nån tävling listade.

Det kan hända att en och annan tävling med speciell anmälningsprocedur inte finns med.

2019-09-17

Umeåregionens teknikträning

Jonna Fors

 

2019-09-19

Vet-OL Distriksmatch Sörmland/Västmanland

Ulf Lindgren
Margareta Löfqvist
Tommy Wåhlin
Kurt Zander
Roland Sturk
Bernt Åström
Leif Zettervall
Peter Ljungström
Britt Larsson
Liz Porteous
Jouko Taskinen
Lennart Karlén
Rune Jonsson
Bo Löwegren
Kuno Österlund
Berit Nylin
Bo Andersson
Gullan Andersson
Hans Andersson
Torsten Lund
Hans Malmkvist
Kristina Wåhlin

 

2019-09-20

SM, medel

Martin Sandqvist
Pontus Lindgren
Tobias Dahlmark
Elin Dahlmark
Fredrik Hamrefors
Noa Sjöstrand
Andreas Näslund
Tamás Szüts
Kalle Åkerman Sjöström
Klara Åkerman Sjöström
Kristina Lindgren
Jonna Fors
Ida Larsson
Hugo Frisk

 

2019-09-21

Hellasmedeln

Kristina Wåhlin
Tommy Wåhlin

 

2019-09-21

Jarlkut´n

Tore Nallgård

 

2019-09-21

Mälarmårdsdubbeln, medel

Elis Wiklund
Pär Wiklund
Kuno Österlund
Roger Carlsson
Bo Andersson
Gullan Andersson
Inger Gunnarsson
Rune Vikman
Josiah Bergroth
Kajsa Bergroth

 

2019-09-21

SM, medel, final, publiktävling, medel

Stefan Törnqvist

 

2019-09-21

Skyttorpslången

Ola Torstensson

 

2019-09-22

Mälarmårdsdubbeln, lång

Klas Lindgren
Inger Gunnarsson

 

2019-09-22

OK Österåker, individuell medeldistans

Kristina Wåhlin
Tommy Wåhlin
Martin Oldaeus
Mattias Löfqvist
Jens Andertoft
Johan Malmström
Daniel Björnberg
Johan Herbst
Martin Juhlin

 

2019-09-22

SM, stafett

25 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
26 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
27 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:3
28 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:3

 

2019-09-22

Österåkerskavlen

17 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
18 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
19 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
20 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
21 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
22 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
23 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
24 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4

 

2019-09-28

Arosträffen, medel

Gustav Thenander
Maja Ahlström
Elis Wiklund
Freja Ivermark
David Thapper
Fredrik Thapper
Gunilla Thapper
Hanna Thapper
Adam Lycke
Matilda Molund
Karl Stjärnesund
Felix Herbst
Frida Herbst
Irma Malmström
Hanna Hermann
Alicia Hermann

 

2019-09-29

Arosträffen, lång

Matilda Molund
Karl Stjärnesund
Irma Malmström

 

2019-10-05

Skärmjakten, dag 1, lång

Kasper Westman
Hampus Westman

 

2019-10-06

Skärmjakten, dag 2, medel

Kasper Westman
Hampus Westman

 

2019-10-12

25manna

14 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:25
15 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:25
16 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:25

 

2019-10-19

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

Fredrik Thapper
Gunilla Thapper
Sixten Törnqvist
Erik Thenander
Pär Wiklund

 

2019-10-19

Daladubbeln, stafett

1 Lag: Arboga OK / Västerås SOK 1 Sträckor:2
2 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:2
3 Lag: Järfälla OK / Västerås SOK 1 Sträckor:2
4 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:2
5 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:2
6 Lag: Karlsbyhedens OK / Västerås SOK 2 Sträckor:2
7 Lag: Surahammars SOK / Västerås SOK 3 Sträckor:2
8 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:2
9 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:2
10 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:2
11 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:2
12 Lag: Nyköpings OK / Västerås SOK 3 Sträckor:2
13 Lag: Västerås SOK 4 Sträckor:2

 

2019-10-19

Helg utan älg

Catharina Dahlmark
Lill Nallgård

 

2019-10-20

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

Fredrik Thapper
Gunilla Thapper
Sixten Törnqvist
Erik Thenander
Pär Wiklund

 

2019-10-27

Oktoberracet

David Lindgren
Johan Malmström
Irma Malmström
Elis Wiklund