VSOK Logga

Anmälda

Här finns alla VSOKare som är anmälda till nån tävling listade.

Det kan hända att en och annan tävling med speciell anmälningsprocedur inte finns med.

2018-08-19

Bjursåsluffen

Klas Lindgren

 

2018-08-19

Golden Weekend, dag 2

Hans-Erik Skalberg
Per Haeppling
Christoffer Andersén
Andreas Näslund
Maja Ahlström
Joakim Ahlström
Emil Ahlström
Malena Ahlström
Lars-Erik Rask
Henrik Wickström
Noa Sjöstrand
Sandra Näslund
Per Erik Fogel
Frida Herbst
Selma Löfqvist
Mattias Löfqvist
Per Sundström
Lena Jakobsson
Lars Jakobsson
Ludvig Juhlin
Gustav Juhlin
Klara Juhlin
Martin Juhlin
Eva Palm
Erik Palm
Robert Palm
Elin Palm
Elis Wiklund
Pär Wiklund
Pia Wiklund
Klara Åkerman Sjöström
Kalle Åkerman Sjöström
Hugo Frisk
Martin Oldaeus
Olle Oldaeus
Johan Ahlström
Lucas Ahlström
Jonas Jensen-Tornehed
Lill Nallgård
Carl Näslund
Henrik Hamrefors
Gunilla Hamrefors
Fredrik Hamrefors
Ulf Hamrefors
Emilia Brangefält
Kuno Österlund
Ida Larsson
Catarina Larsson
Magnus Larsson
Tobias Dahlmark
Jennifer Svensson
Simon Svensson
Jens Andertoft
Hans Andersson
Torsten Lund
Tommy Wåhlin
Hugo Zetterberg
Olle Zetterberg
Anna Zetterberg
Johan Sundén
Oscar Noring

 

2018-08-19

Kolmårdsträffen, lång

Jonna Fors

 

2018-08-19

Långhundradubbeln, lång

Jan-Olov Bergman

 

2018-08-19

MtbO, Kolmårdsträffen

Andreas Mathisen

 

2018-08-23

VOF-träning - Stafett

Kristina Lindgren
Pontus Lindgren
Johan Ahlström
Lucas Ahlström

 

2018-08-24

DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro Län

Tommy Wåhlin
Jan-Olov Bergman
Martin Sandqvist
Felicia Sahlén
Nova Sahlén
Anders Sahlén
Pernilla Sahlén
Carl Sandqvist
Nils Sandqvist
Elis Wiklund
Christoffer Andersén
Andreas Näslund
Joakim Ahlström
Maja Ahlström
Emil Ahlström
Henrik Wickström
Pontus Lindgren
Jonna Fors
Claes Klarin
Kristoffer Klarin
Fredrik Hamrefors
Henrik Hamrefors
Noa Sjöstrand
Erik Palm
Robert Palm
Amanda Hall
Lars Hall
Malena Ahlström
Anna Lindgren
Ulf Hamrefors
Hans Andersson
Lars-Erik Rask
Klara Åkerman Sjöström
Per-Olov Sjöström
Daniel Björnberg
Eva Ode
Kristina Lindgren
Hugo Frisk
Klas Lindgren
Margareta Löfqvist
Elin Dahlmark

 

2018-08-25

DM, lång, Stockholm

Tommy Wåhlin

 

2018-08-25

DM, medel, Dalarna

Sixten Slagbrand
Per Erik Fogel
Felix Slagbrand

 

2018-08-25

DM, medel, Örebro län

Christoffer Andersén

 

2018-08-26

DM, stafett, Dalarna + Västmanland

5 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:3
1 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:3
4 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:4
3 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:4
2 Lag: Västerås SOK 2 Sträckor:3
6 Lag: Västerås SOK 3 Sträckor:3
7 Lag: Västerås SOK 1 Sträckor:2

 

2018-08-30

Distriktsmatch Södermanland/Västmanland

Tommy Wåhlin
Kurt Zander
Björn Ekholm
Per Erik Fogel

 

2018-08-31

Ungdoms-SM, sprint

Tamás Szüts
Martin Sandqvist
Ida Larsson
Felicia Sahlén
Lucas Ahlström
Kristina Lindgren
Tobias Dahlmark
Kalle Åkerman Sjöström
Emil Ahlström
Amanda Hall
Klara Åkerman Sjöström
Hugo Frisk

 

2018-09-01

MtbO, Svenska Cupen, #9, sprint

Pernilla Sahlén
Nova Sahlén
Anders Sahlén
Lovisa Björnberg
Daniel Björnberg
Elvira Björnberg

 

2018-09-01

OL-rounden, dag 1, medel

Pontus Lindgren
Inger Gunnarsson
Noa Sjöstrand
Robin Bergroth
Kajsa Bergroth
Elias Jeb Bergroth
Josiah Bergroth

 

2018-09-01

Ungdoms-SM, lång

Tamás Szüts
Martin Sandqvist
Tobias Dahlmark
Hugo Frisk
Lucas Ahlström
Emil Ahlström
Kalle Åkerman Sjöström
Klara Åkerman Sjöström
Ida Larsson
Kristina Lindgren
Amanda Hall
Felicia Sahlén

 

2018-09-02

MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, final

Pernilla Sahlén
Nova Sahlén
Anders Sahlén
Lovisa Björnberg
Daniel Björnberg
Elvira Björnberg

 

2018-09-02

OL-rounden, dag 2, lång

Pontus Lindgren
Inger Gunnarsson
Noa Sjöstrand

 

2018-09-02

Öppet Skaraborgsmästerskap, medel

Christoffer Andersén

 

2018-09-08

Linnéklassikern, medel

Robin Bergroth
Kajsa Bergroth
Josiah Bergroth
Elias Jeb Bergroth

 

2018-09-08

SM, lång

Noa Sjöstrand

 

2018-09-08

Skärgårdsdubbeln, långdistans

Tommy Wåhlin

 

2018-09-09

Skärgårdsdubbeln, medeldistans

Tommy Wåhlin

 

2018-09-09

Vandrarringens höstträff

Inger Gunnarsson

 

2018-09-14

SM, medel

Christoffer Andersén
Jonna Fors
Noa Sjöstrand

 

2018-09-15

OK Österåker, medel

Tommy Wåhlin

 

2018-09-16

Waxholms OK

Tommy Wåhlin

 

2018-09-22

DM, lång, Dalarna + Västmanland

Tommy Wåhlin
Karin Sandqvist
Nils Sandqvist
Martin Sandqvist
Carl Sandqvist
Inger Gunnarsson
Anna Lindgren
Noa Sjöstrand

 

2018-09-23

Barkenträffen

Inger Gunnarsson

 

2018-09-23

DM, medel, Västmanland

Tommy Wåhlin
Karin Sandqvist
Martin Sandqvist
Anna Lindgren
Noa Sjöstrand